Centrum festiwalowe

Barbara: infopunkt, kawiarnia, kultura, to nowe, wyjątkowe miejsca na kulturalnej mapie Wrocławia oraz centrum Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Podstawą do stworzenia przestrzeni był „dawny” Bar Barbara- kultowe miejsce przy Przejściu Świdnickim, bar szybkiej obsługi, pod którym odbywały się, m.in. happeningi Pomarańczowej Alternatywy. Po wielu latach, Barbara powraca jako centrum informacji o wydarzeniach kulturalnych we Wrocławiu, miejsce spotkań, wymiany myśli i idei oraz kawiarnia. To przestrzeń działań twórczych, takich jak wernisaże, koncerty, pokazy filmowe i spotkania z artystami.

Informacji o wydarzeniach kulturalnych można zasięgnąć w Infopunkcie, którego pracownicy (zarówno w języku polskim, jak i angielskim) zachęcają do udziału w wydarzeniach, pomagają przy obsłudze specjalnie zaprojektowanej lady multimedialnej oraz dysponują materiałami informacyjnymi.

Kawiarnia Barbary specjalizuje się w kuchni polskiej tworzonej z produktów lokalnych. Codziennie oferowane jest różnorodne menu, które nawiązuje do tradycyjnej, polskiej kuchni tworzonej z produktów sezonowych. Przestrzeń kawiarniana Barbary została oryginalnie zrewitalizowana, zaprojektowana nowocześnie i wygodnie, a meble pochodzą od polskich producentów i designerów.

Barbara: infopunkt, kawiarnia, kultura stanowi doskonałe miejsce spotkań – zarówno kulturalnych, jak i turystycznych. Mając na uwadze to, że Europejską Stolicą Kultury Wrocław 2016 tworzyli wszyscy – Wrocławianie, mieszkańcy Dolnego Śląska, jak i Europejczycy, którzy z roku na rok coraz tłumniej odwiedzają nasze miasto, zapraszamy Państwa do włączenia Barbary – wizytówki Europejskiej Stolicy Kultury 2016, jako stałego punktu na turystycznej i kulturalnej mapie Wrocławia.