Znamy hasło 9. festiwalu teatralnego Dialog – Wrocław

 „Naprzód! Ale dokąd?” to hasło tegorocznej, 9. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog – Wrocław. Święto współczesnego teatru odbędzie się w dniach 14-21 października.
Plakat 9. MFT Dialog – Wrocław

O festiwalu
Od pierwszej edycji festiwal stawia sobie za cel prezentowanie artystów, którzy w swoich spektaklach odważnie i bezkompromisowo konfrontują się z istotnymi problemami naszej rzeczywistości. Festiwal teatralany Dialog to nie tylko miejsce prezentacji spektakli teatralnych, ale też przestrzeń dla wolnej wymiany poglądów i dyskusji na tematy związane ze współczesnością. Od początku najważniejszym zadaniem Festiwalu jest stworzenie warunków do spotkania i konfrontowania się z teatrem, który jest czymś zdecydowanie więcej niż tylko doznaniem estetycznym.

Jak zawsze podczas festiwalu teatralnego Dialog widzowie mogą spodziewać się prezentacji teatrów zarówno z Polski, jak i zagranicy. Spektakle uzupełnione zostaną debatami oraz spotkaniami z artystami.

Konferencja prasowa
Szczegółowe informacje o programie tegorocznej edycji festiwalu przedstawione zostaną w środę, 5 czerwca, o godzinie 12:00 w Barbarze (ul. Świdnicka 8b).

Zapraszamy na Dialog i do dialogu. Jesteście nam Państwo potrzebni – mówi Kireńczuk.