Archiwum

Międzynarodowy Festiwal Teatralny DIALOG – WROCŁAW

Edycja I

8-14 października 2001

  • Historia Jakuba

Wrocławski Teatr Współczesny (Wrocław, Polska)

opracowanie tekstu i reżyseria: Piotr Cieplak

data i miejsce grania: 8.10.2001, Wrocławski Teatr Współczesny

  • 2PACK

Hush Hush Hush (Gent, Belgia)

pomysł i wykonanie: Lima Lalitha, Khalid Benaouisse, Yada Van der Hoek, Alain Vyent, Mohamed Chairi, Mohamed Benaji, Abdelaziz Sarrokh

data i miejsce grania: 8, 9.10.2001, Teatr Muzyczny – Operetka Wrocławska

  • Uroczystość

Teatr Rozmaitości (Warszawa, Polska)

reżyseria: H7

data i miejsce grania: 8.10.2001, Wytwórnia Filmów Fabularnych

  • Faust

Teatraluri Sardapi (Tibilisi, Gruzja)

reżyseria: Lewan Cuładze

data i miejsce grania: 9-11.10.2001, Ośrodek Badań Twórczości Jerzego Grotowskiego

  • Mewa

Deutsches Schauspielhaus (Hamburg, Niemcy)

muzyka i reżyseria: Stefan Pucher

data i miejsce grania: 9.10.2001, Wytwórnia Filmów Fabularnych

  • Po tamtej stronie sensu

Tworczieskaja Mastierskaja Grigorija Kozłowa (Petersburg, Rosja)

reżyseria: Aleksander Kładźko

data i miejsce grania: 9-11.10.2001, Zespół Szkół Łączności

  • Wiśniowy sad

Teatr Polski (Wrocław, Polska)

opracowanie tekstu i reżyseria: Paweł Miśkiewicz

data i miejsce grania: 9.10.2001, Teatr Polski

  • Bachantki

Teatr Rozmaitości (Warszawa, Polska)

reżyseria: Krzysztof Warlikowski

data i miejsce grania: 10.10.2001, Wrocławskim Teatr Współczesny

  • Operetka

Teatr Narodowy (Warszawa, Polska)

reżyseria: Jerzy Grzegorzewski

data i miejsce grania: 11, 12.10.2001, Teatr Polskim

  • Mistrz i Małgorzata

Oskaro Koršunovo Teatras (Wilno, Litwa)

reżyseria: Oskaras Koršunovas

data i miejsce grania: 12, 13.10.2001, Wytwórnia Filmów Fabularnych

  • Auslöschung – Wymazywanie

Teatr Dramatyczny (Warszawa, Polska)

scenariusz, scenografia i reżyseria: Krystian Lupa

data i miejsce grania: 12-14.10.2001, Teatr Polski

  • Woyzeck

Betty Nansen Teatret (Kopenhaga, Dania)

koncepcja wizualna i reżyseria: Robert Wilson

data i miejsce grania: 13,14.10.2001, Wrocławski Teatr Współczesny

  • Millennium mysteries. Życie i śmierć Jezusa Chrystusa

The Belgrade Theatre & Teatr Biuro Podróży (Coventry, Wielka Brytania)

reżyseria: Paweł Szkotak

data i miejsce grania: 13, 14.10.2001, Kościół Tysiąclecia, Wrocław

  • Specjaliści

Schauspielhaus Zürich (Zurych, Szwajcaria)

reżyseria: Christoph Marthaler

data i miejsce grania: 14.10.2001, Wytwórnia Filmów Fabularnych

Edycja II

6-12 października 2003

  • Apokalipsa 1,11

Teatro da Vertigem (São Paulo, Brazylia)

reżyseria: Antônio Araújo

data i miejsce grania: 6-8, 10-12.10.2003, Zakład Karny, Wołów

  • Dybuk

koprodukcja: Teatr Rozmaitości, Wrocławski Teatr Współczesny, THEOREM, Festival d’Avignion; TRZ – Wojciech Trzciński

adaptacja i reżyseria: Krzysztof Warlikowski

data i miejsce grania: 6-12.10.2003, Wytwórnia Filmów Fabularnych

  • Martwa królewna

Teatr Polski w Poznaniu (Poznań, Polska)

opracowanie dźwiękowe i reżyseria: Paweł Szkotak

data i miejsce grania: 7, 8.10.2003, Wytwórnia Filmów Fabularnych

  • Trzy siostry

Teatr „Sofia” (Sofia, Bułgaria)

reżyseria: Stoyan Kambarev

data i miejsce grania: 6, 7.10.2003, Wrocławski Teatr Współczesny

  • Stosunki Klary

Teatr Rozmaitości (Warszawa, Polska)

reżyseria: Krystian Lupa

data i miejsce grania: 7, 8.10.2003, Teatr Polski

  • W-cyrk robotników

Krétakör Szinhaz (Budapeszt, Węgry)

scenariusz i reżyseria: Árpád Schilling

data i miejsce grania: 7, 8.10.2001, Wytwórnia Filmów Fabularnych

  • Morze i zwierciadło

Teatr Narodowy (Warszawa, Polska)

Scenografia i reżyseria: Jerzy Grzegorzewski

data i miejsce grania: 7, 8.10.2003, Opera Dolnośląska

  • Polacy

Teatro delle Albe (Rawenna, Włochy)

reżyseria: Marco Martinelli

data i miejsce grania: 8, 9.10.2003,  Teatr Polski

  • Romeo i Julia

Wrocławski Teatr Współczesny (Wrocław, Polska)

reżyseria: Rimas Tuminas

data i miejsce grania: 9.10.2003, Wrocławski Teatr Współczesny

  • Rewizor

Teatr Dramatyczny (Wałbrzych, Polska)

sample, skrecze mentalne i reżyseria: Jan Klata

data i miejsce grania: 10, 11.10.2003, Centrum Sztuki Impart

  • Made in China

Warszawska Grupa Teatralna (Warszawa, Polska)

reżyseria: Redbad Klynstra

data i miejsce grania: 8-10.10.2003, Magazyn

  • Kroniki – obyczaj lamentacyjny

Teatr Pieśń Kozła (Wrocław, Polska)

reżyseria: Grzegorz Bral

data i miejsce grania: 10, 11.10.2003, Teatr Pieśń Kozła

  • Czarne ptaki na drzewach

Toneelgroep Ceremonia & Het muziek Lod (Gandawa, Belgia)

tekst, scenografia i reżyseria: Eric de Volder

data i miejsce grania: 10, 11.10.2003, Opera Dolnośląska

  • Sen o jesieni

Müncher Kammerspiele (Monachium, Niemcy)

reżyseria: Luk Perceval

data i miejsce grania: 11, 12.10.2003, Wytwórnia Filmów Fabularnych

  • Rewizor

Jaunais Rigas Teatris (Ryga, Łotwa)

scenografia i reżyseria: Alvis Hermanis

data i miejsce grania: 11, 12.10.2003, Wrocławski Teatr Współczesny

  • Kandydat (1980). Oni żyją!

Deutsches Schauspielhaus (Hamburg, Niemcy)

reżyseria: René Pollesch

data i miejsce grania: 11, 12.10.2003, Wytwórnia Filmów Fabularnych

Edycja III

8-16 października 2005

  • Wielka wojna

Hotel Modern (Rotterdam, Holandia)

reżyseria: Pauline Kalker

data i miejsce grania: 8 ,9.10.2005, TVP Wrocław

  • Blackland

Krétakör Szinház (Budapeszt, Węgry)

reżyseria: Árpád Schilling

data i miejsce grania: 8, 9.10.2005, Wytwórnia Filmów Fabularnych

  • Fedra

Krétakör Szinház (Budapeszt, Węgry)

reżyseria: Árpád Schilling

data i miejsce grania: 8, 9.10.2005, Teatr Polski

  • by Gorki

Jaunais Rīgas Teātris (Ryga, Łotwa)

przekład, adaptacja i reżyseria: Alvis Hermanis

data i miejsce grania: 8, 9.10.2005, Wytwórnia Filmów Fabularnych

  • Made in Poland

Teatr im. Modrzejewskiej (Legnica, Polska)

reżyseria: Przemysław Wojcieszek

data i miejsce grania: 9, 11.10.2005, Dom Turystyczny „Solo”

  • Długie życie

Jaunais Rīgas Teātris (Ryga, Łotwa)

reżyseria: Alvis Hermanis

data i miejsce grania: 8, 9.10.2005, Wytwórnia Filmów Fabularnych

  • Nakręcana pomarańcza

Wrocławski Teatr Współczesny, Wrocławski Teatr Pantomimy (Wrocław, Polska)

reżyseria: Jan Klata

data i miejsce grania: 10.10.2005, Wrocławski Teatr Współczesny

  • Kim jest ten człowiek we krwi?

Teatr Biuro Podróży (Poznań, Polska)

reżyseria: Paweł Szkotak

data i miejsce grania: 10, 11.10.2005, Hala Ludowa

  • Z czerwonej księgi wymierania

The International Theatre of Sound Laboratory (Moskwa, Polska)

autor pomysłu i kompozytor: Alexander Bashi

data i miejsce grania: 11, 12.10.2005, Wytwórnia Filmów Fabularnych

  • Niedokończony utwór na aktora

Teatr Dramatyczny (Warszawa, Polska)

adaptacja, scenografia, opracowanie muzyczne i reżyseria: Krystian Lupa

data i miejsce grania: 10, 11.10.2055, Opera Dolnośląska

  • Zaratustra

Narodowy Teatr Stary (Kraków, Polska)

adaptacja, scenografia i reżyseria: Krystian Lupa

data i miejsce grania: 12, 13.10.2005, Wrocławski Teatr Współczesny

  • Ślub

Teatr im. Williama Horzycy (Toruń, Polska)

reżyseria: Elmo Nüganen

data i miejsce grania: 13, 14.10.2005, TVP Wrocław

  • Miarka za miarkę

Complicite (Londyn, Wielka Brytania)

reżyseria: Simon McBurney

data i miejsce grania: 12-14.10.2005, Teatr Polski

  • Romeo i Julia

Kaupo Filma (Ryga, Łotwa)

scenariusz i reżyseria: Viesturs Kairiss

data i miejsce grania: 14, 15.10.2005, Wytwórnia Filmów Fabularnych

  • Wujaszek Wania

Het Toneelhuis (Antwerpia, Belgia/Antwerp)

reżyseria: Luk Perceval

data i miejsce grania: 14, 15.10.2005, Wytwórnia Filmów Fabularnych

  • Kupiec wenecki

Kauno Valstybinis Akademinis Dramos Teatras (Kowno, Litwa)

reżyseria: Jonas Vaitikus, Paulius Budraitis

data i miejsce grania: 15, 16.10.2005, Wrocławski Teatr Współczesny

  • Otello

Deutsches Schauspielhaus (Hamburg, Niemcy)

reżyseria: Stefan Pucher

data i miejsce grania: 15, 16.10.2005, Opera Dolnośląska

  • Ostrzeżenie przed przyszłością

Wiener Festwochen (Wiedeń, Austria)

reżyseria: Christoph Marthaler

data i miejsce grania: 30, 31.10.2005, Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych, Lubiąż

Edycja IV

10-17 października 2007

  • Oresteja

Narodowy Teatr Stary (Kraków, Polska)

reżyseria: Jan Klata

data i miejsce grania: 10, 11.10.2007, Wrocławski Teatr Współczesny

  • Życie jest snem

NTGent (Gandawa, Belgia)

reżyseria: Johan Simons

data i miejsce grania: 9, 10.10.2007, Wytwórnia Filmów Fabularnych

  • Anioły w Ameryce

TR Warszawa (Warszawa, Polska)

reżyseria: Krzysztof Warlikowski

data i miejsce grania: 10, 11.10.2007, Wytwórnia Filmów Fabularnych

  • Rewizor

Kolyada-Theatre (Jekaterinburg, Rosja)

reżyseria i scenografia: Nikolay Kolyada

data i miejsce grania: 9-13.10.2007, Teatr Polski

  • Odprawa posłów greckich

Narodowy Stary Teatr (Kraków, Polska)

reżyseria i scenografia: Michał Zadara

data i miejsce grania: 12.10.2007, Teatr Polski

  • Mabou Mines DOMlalki

Mabou Mines (Nowy Jork, USA)

reżyseria: Lee Breuer

data i miejsce grania: 10-13.10.2007, Opera Wrocławska

  • Peer Gynt. Szkice z dramatu Henryka Ibsena

Teatr Dramatyczny (Warszawa, Polska)

reżyseria: Paweł Miśkiewicz

data i miejsce grania: 12, 13.10.2007, Wytwórnia Filmów Fabularnych

  • Noże w kuchni

Dailes Teātris (Ryga, Łotwa)

reżyseria: Gatis Šmits

data i miejsce grania: 13, 14.10.2007, Wrocławski Teatr Współczesny

  • Kartoteka

Wrocławski Teatr Współczesny (Wrocław, Polska)

reżyseria: Michał Zadara

data i miejsce grania: 14.10.2007, Wrocławski Teatr Współczesny

  • Trzy siostry

Münchner Kammerspiele (Monachium, Niemcy)

dekoracja i reżyseria: Andreas Kriegenburg

data i miejsce grania: 15, 16.10.2007, Opera Dolnośląska

  • [mede:a]

Burgtheater (Wiedeń, Austria)

reżyseria: Grzegorz Jarzyna

data i miejsce grania: 15, 16.10.2007, Opactwo Cystersów, Lubiąż

  • Golfo 2.3 Beta

Horos Theatre Company (Saloniki, Grecja)

adaptacja, scenografia, choreografia i reżyseria: Simos Kakalas

data i miejsce grania: 14-17.10.2007, Wrocławski Teatr Lalek

  • Woyzeck

Sadari Movement Laboratory (Seul, Korea)

reżyseria: Do-Wan Im

data i miejsce grania: 16-18.10.2007, Teatr Polski

  • Mała syrenka

Kaleidoskop & Cirkus Cirkӧr (Dania & Szwecja)

reżyseria: Katrine Wiedemann

data i miejsce grania: 17-21.10.2007, Teatr Polski

  • Giselle

Fabulous Beast Dance Theatre (Dublin, Iralndia)

reżyseria: Michael Keegan-Dolan

data i miejsce grania: 17-21.10.2007, Wrocławski Teatr Współczesny

Edycja V

10-17 października 2009

  • Troilus i Kresyda

Münchner Kammerspiele (Monachium, Niemcy)

reżyseria: Luk Perceval

data i miejsce grania: 10.10.2009, Oper Wrocławska

  • Między nami dobrze jest

TR Warszawa (Warszawa, Polska)

reżyseria: Grzegorz Jarzyna

data i miejsce grania: 10.10.2009, Teatr Polski

  • Woyzeck na wyżynie Highveld

Handspring Puppet Company (Johannesburg, RPA)

reżyseria: Wiliam Kentridge

data i miejsce grania: 10, 11.10.2009, Wrocławski Teatr Współczesny

  • Baal

RO Theatre (Rotterdam, Holandia)

reżyseria: Alize Zandwijk

data i miejsce grania: 10, 11.10.2009, Wrocławski Teatr Współczesny

  • Idiota

Meno Fortas Theatre (Wilno, Litwa)

reżyseria: Eimuntas Nekrošius

data i miejsce grania: 12, 13.10.2009, Teatr Polski

  • Hamlet

Oskaras Koršunovas Theatre/Vilnius City Theatre (Wilno, Litwa)

reżyseria: Oskaras Koršunovas

data i miejsce grania: 11, 12.10.2009, Teatr Polski

  • Król Lear

Wrocławski Teatr Współczesny (Wrocław, Polska)

reżyseria: Cazaris Graužinis

data i miejsce grania: 13.10.2009, Wrocławski Teatr Współczesny

  • T.E.O.R.E.M.A.T

TR Warszawa (Warszawa, Polska)

reżyseria: Grzegorz Jarzyna

data i miejsce grania: 13.10.2009, Opera Wrocławska

  • Tragedie rzymskie

Toneelgroep Amsterdam (Amsterdam, Holandia)

reżyseria: Ivo van Hove

data i miejsce grania: 14, 15.10.2009, Wytwórnia Filmów Fabularnych

  • W poszukiwaniu zaginionego pracownika

Ashkal Alwan (Bejrut, Iran)

reżyseria: Rabih Mroué

data i miejsce grania: 13, 14.10.2009, Wrocławski Teatr Współczesny

  • Burza

Teatr Dramatyczny im. A. Puszkina (Magnitogorsk, Rosja)

reżyseria: Lew Erenburg

data i miejsce grania: 15, 16.10.2009, Wrocławski Teatr Współczesny

  • Opus nr 7

Moscow Theatre „School od Dramatic Art” (Moskwa, Rosja)

reżyseria: Dmitrij Krymow

data i miejsce grania: 15, 16.10.2009, Teatr Polski

  • Riesenbutzbach. Stała kolonia

Wiener Festwochen (Wiedeń, Austria)

reżyseria: Christoph Marthaler

data i miejsce grania: 16, 17.10.2009, Studio ATM

  • Kaspar

Wrocławski Teatr Współczesny (Wrocław, Polska)

reżyseria: Barbara Wysocka

data i miejsce grania: 16.10.2009, Wrocławski Teatr Współczesny

Edycja VI

7-15 października 2011

  • Płaszcz

Teatro Milagros (La Reina, Chile)

reżyseria: Paola Giannini, Aline Kuppenheim

data i miejsce grania: 7-9.10.2011, Teatr Polski

  • Rosjanie!

Toneelgroep Amsterdam (Amsterdam, Holandia)

reżyseria: Ivo van Hove

data i miejsce grania: 7, 8.10.2011, TVP Wrocław

  • Zamek Zisa · Tancerze

Sud Costa Occidentale (Palermo, Włochy)

reżyseria: Emma Dante

data i miejsce grania: 8, 9.10.2011, Wrocławski Teatr Współczesny

  • O twarzy. Wizerunek syna Boga

Societas Raffaello Sanzio (Cesena, Włochy)

reżyseria: Romeo Castellucci

data i miejsce grania: 8, 9.10.2011, Wytwórnia Filmów Fabularnych

  • Pożegnanie jesieni

Wrocławski Teatr Współczesny (Wrocław, Polska)

reżyseria: Piotr Sieklucki

data i miejsce grania: 9.10.2011, Wrocławski Teatr Współczesny

  • Simulacro

Compañia La Resentida (Santiago, Chile)

reżyseria: Marco Layera

data i miejsce grania: 9, 10.10.2011, Browar Mieszczański

  • Bracia Karamazow

Teatr Provisorium (Lublin, Polska)

reżyseria: Tomasz Orpiński

data i miejsce grania: 10.10.2011, Studio ATM

  • Leonce i Lena

Maladype Szinház (Budapeszt, Węgry)

reżyseria: Zoltán Baláz

data i miejsce grania: 11, 12.10.2011, Teatr Polski

  • Judyta

Teatr Współczesny (Szczecin, Polska)

reżyseria: Klemm

data i miejsce grania: 11, 12. 10.2011, Opera Wrocławska

  • Hamlet

PWST Kraków, Wydział Teatru Tańca w Bytomiu (Bytom, Polska)

reżyseria: Cezary Tomaszewski

data i miejsce grania: 11, 12.10.2011, Wrocławski Teatr Współczesny

  • Białe małżeństwo

Wrocławski Teatr Współczesny (Wrocław, Polska)

reżyseria: Krystyna Meissner

data i miejsce grania: 12.10.2011, Wrocławski Teatr Współczesny

  • Przeklęty niech będzie zdrajca swej ojczyzny!

Slovensko mladinsko gledališče (Lublana, Słowenia)

reżyseria: Oliver Frlijć

data i miejsce grania: 12, 13.10.2011, Studio ATM

  • 20/20

Yorick Stúdió (Târgu-Mureş, Rumunia)

reżyseria: Gianina Cărbunariu

data i miejsce grania: 12, 13.10.2011, Wytwórnia Filmów Fabularnych

  • Poczekalnia

Théâtre Vidy-Lausanne (Lozanna, Szwajcaria)

reżyseria: Krystian Lupa

data i miejsce grania: 14, 15.10.2011, TVP Wrocław

  • Gardenia

les ballets C de la B (Gandawa, Belgia)

reżyseria: Alain Platel, Frank Van Laecke

data i miejsce grania: 14, 15.10.2011, Wrocławski Teatr Współczesny

Edycja VII

11-18 października 2013

  • Oczyszczenie/Łaknąć/4.48 Psychosis

Münchner Kammerspiele (Monachium, Niemcy)

reżyseria: Johan Simons

data i miejsce grania: 11, 12.10.2013, Teatr Polski

  • Antygona

Teatr R.A.A.A.M (Tallinn, Estonia)

reżyseria: Homayun Ghanizadeh

data i miejsce grania: 11, 12.10.2013, Centrum Technologii Audiowizualnych

  • Życie to sen

Teatr Współczesny (Szczecin, Polska)

reżyseria: Wojtek Klemm

data i miejsce grania: 11, 12.10.2013, Scena Flyclube (dawna zajezdnia tramwajowa, ul. Legnicka 65)

  • Ja nie jestem ładna

Atra Bilis Teatro (Madryt, Hiszpania)

reżyseria: Angélica Liddell

data i miejsce grania: 13, 14.10.2013, Teatr Polski

  • Ja, Piotr Rivière…

Teatr Muzyczny Capitol (Wrocław, Polska)

reżyseria: Agata Duda-Gracz

data i miejsce grania: 13.10.2013, Teatr Muzyczny

  • Pieśni Leara

Teatr Pieśń Kozła (Wrocław, Polska)

reżyseria: Grzegorz Bral

data i miejsce grania: 14.10.2013, Teatr Pieśń Kozła

  • Król Lear

Münchner Kammerspiele (Monachium, Niemcy)

reżyseria: Johan Simons

data i miejsce grania: 14, 15.10.2013, Teatr Polski

  • Exhibit B

Third World Bunfight (Kapsztad, RPA)

reżyseria: Brett Bailey

data i miejsce grania: 13-15.10.2013, Browar Mieszczański

  • Oszczyszczeni

TR Warszawa (Warszawa, Polska)

reżyseria: Krzysztof Warlikowski

data i miejsce grania: 14, 15.10.2013, Wrocławski Teatr Współczesny

  • Pomnik

Isôko Theatre (Kigali, Rwanda)

reżyseria: Jennifer Herszman Capraru

data i miejsce grania: 14-16.10.2013, Studio ATM

  • Odgłosy pożaru

Lagartijas tiradas al sol (Meksyk, Meksyk)

reżyseria: Lusia Pardo i Gabino Rodríguez

data i miejsce grania: 14-16.10.213, Wrocławski Teatr Współczesny

  • Burza

Teatr Polski im. Hieronima Konieczki (Bydgoszcz, Polska)

reżyseria: Maja Kleczewska

data i miejsce grania: 17.10.2013, Scena Flycube (dawna zajezdnia tramwajowa, ul. Legnicka 65)

  • Macabra dolorosa

Teatr Nowy (Kraków, Polska)

reżyseria: Paweł Szkotak

data i miejsce grania: 17, 18.10.2013, Wrocławski Teatr Współczesnym

  • Kabaret warszawski

Nowy Teatr (Warszawa, Polska)

reżyseria: Krzysztof Warlikowski

data i miejsce grania: 16, 17.10.2013, Centrum Technologii Audiowizualnych

  • Salon Ulissesa

Artus Company (Budapeszt, Węgry)

reżyseria: Gábor Goda

data i miejsce grania: 17, 18.10.2013, Teatr Polski

  • Hopla, żyjemy!

Wrocławski Teatr Współczesny (Wrocław, Polska)

reżyseria: Krystyna Meissner

data i miejsce grania: 18.10.2013, Wrocławski Teatr Współczesny

Edycja VIII

17-24 października 2015

  • Szepty i krzyki

Toneelgroep Amsterdam (Amsterdam, Holandia)

reżyseria: Ivo van Hove

data i miejsce grania: 17, 18.10.2015, Teatr Polski

  • Loser

Krétakӧr (Budapeszt, Węgry)

reżyseria: Árpád Schilling

data i miejsce grania: 18, 19.10.2015, Centrum Technologii Audiowizualnych

  • Warum. Dlaczego pan R. wpada w szał?

Münchner Kammerspiele (Monachium, Niemcy)

reżyseria: Susanne Kennedy

data i miejsce grania: 17, 18.10.2015 Wrocławski Teatr Współczesny

  • Echo in camera

Roman Paska/Dead Puppet (Nowy Jork, USA)

Reżyseria, scenografia, lalki i muzyka: Roman Paska

data i miejsce grania: 18, 19.10.2015, Teatr Polski

  • W jej ustach kamienie

Lemi Ponifasio/Mau (Auckland, Nowa Zelandia)

Pomysł, reżyseria, scenografia i choreografia: Lemi Ponifasio

data i miejsce grania: 17-19.10.2015, Studio ATM

  • Popioły albo daj mi powód, żeby się nie rozpaść

Losdedae Compañía de Danza (Alkala, Hiszpania)

Reżyseria i choreografia: Chevi Muraday

data i miejsce grania: 20, 21.10.2015, Teatr Ad Spectatores

  • Po_wracanie

Eduardo Guerrero (Kadyks, Hiszpania)

choreografia i reżyseria: Eduardo Guerrero

data i miejsce grania: 20, 21.10.2015, Opera Wrocławska

  • Wycinka Holzfällen

Teatr Polski (Wrocław, Polska)

adaptacja, scenografia, reżyseria światła i reżyseria: Krystian Lupa

data i miejsce grania: 21.10.2015, Teatr Polski

  • Dziady

Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego (Poznań, Polska)

reżyseria: Radosław Rychcik

data i miejsce grania: 21, 22.10.2015, Teatr Muzyczny Capitol

  • Francuzi

Nowy Teatr (Warszawa, Polska)

reżyseria: Krzysztof Warlikowski

data i miejsce grania: 22, 23.10.2015, WPT Nowa Siódemka

  • Po próbie / Persona

Toneelgroep Amsterdam (Amsterdam, Holandia)

reżyseria: Ivo van Hove

data i miejsce grania: 23, 24.10.2015, Studio ATM

Edycja IX

14-21.10.2017

  • En avant, marche!

Les ballets C de la B (Gandawa, Belgia)

reżyseria: Frank Van Laecke & Alain Platel

data i miejsce grania: 14, 15.10.2017, Teatr Polski

  • Wróg ludu

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej

reżyseria: Jan Klata

data i miejsce grania: 16.10.2017, Impart

  • nicht schlafen

Les ballets C de la B (Gandawa, Belgia)

reżyseria: Alain Platel

data i miejsce grania: 17, 18.10.2017, Teatr Polski

  • Jeden gest

Nowy Teatr (Warszawa, Polska)

reżyseria: Wojtek Ziemilski

data i miejsce grania: 17, 18.10.2017, Wrocławski Teatr Współczesny

  • MDLSX

Mouts (Rimini, Włochy)

reżyseria: Enrico Casagrande & Daniela Nicoló

data i miejsce grania: 17, 18.10.2017, Teatr Polski

  • Hymn do miłości

Teatr Polski w Poznaniu (Poznań, Polska)

reżyseria: Marta Górnicka

data i miejsce grania: 19.10.2017, Wrocławski Teatr Współczesny

  • Kings of War

Toneelgroep Amsterdam (Amsterdam, Holandia)

reżyseria: Ivo van Hove

data i miejsce grania: 20, 21.10.2017, TVP Wrocław