Bilety na Dialog nadal w sprzedaży!

Tegorocznej edycji jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w kraju towarzyszy hasło: Naprzód! Ale dokąd? Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, dokąd prowadzi marsz, w którym wszyscy, czy tego chcemy czy nie, uczestniczymy.

En avant, marche! reż. Alain Platel, Frank Van Laecke

W En avant, marche! Alain Platel, Frank Van Laecke i Steven Prengels sięgają do tradycji grup muzycznych, które przez dziesięciolecia były ważną częścią lokalnego życia społecznego i kulturalnego. Zespół muzyczny, klub muzyczny, orkiestra dęta stają się tutaj symbolem wspólnoty, poprzez którą opowiedzieć można uniwersalną historię ludzkiego życia. W En avant, marche! widzimy, jak członkowie małych społeczności, pomimo konfliktów, osobistych ambicji, relacji miłosnych, różnic pokoleniowych i światopoglądowych, starają się za wszelką cenę być razem i wspólnie iść naprzód.

BILETY: 14.10.2017 godz. 20, 15.10.2017 godz. 20

Więcej informacji o spektaklu: TUTAJ

nicht schlafen, reż. Alain Platel

Punktem wyjścia dla spektaklu Alain Platel uczynił muzykę austriackiego kompozytora Gustava Mahlera. To właśnie w jej agresji i nerwowości, pasji i tęsknocie za utraconą harmonią odnalazł inspiracje do spektaklu, będącego mroczną opowieścią o naszej współczesności. Jest to radykalnie piękna opowieść o cierpieniu i śmierci, o upadku cywilizacji i próbach odbudowania relacji na gruzach dawnego świata.

BILETY: 17.10. o godz. 20:00, 18.10. o godz. 20:00

Więcej informacji o spektaklu: TUTAJ

Klątwa, reż. Oliver Frljić

Spektakl „Klątwa” wykorzystuje motywy z dramatu Wyspiańskiego do stworzenia wielowątkowego krajobrazu współczesnej religijności i areligijności. W ramach teatru, rządzącego się własną hierarchią oraz często wykorzystującego mechanizm podporządkowania i upokorzenia, twórcy zastanawiają się, czy wyzbycie się lęku przed władzą, a nawet samej władzy, znajduje się w zakresie ich możliwości. Pokaz spektaklu finansowany jest ze środków pozabudżetowych. Spektakl odbędzie się tylko i wyłącznie wówczas, gdy w terminie do 5 października zostanie wyprzedany.

BILETY: TUTAJ

Więcej informacji o spektaklu: TUTAJ