Bilety w sprzedaży na 9. MFT Dialog – Wrocław. Zostały ostatnie miejsca!

Tegorocznej edycji jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w kraju towarzyszy hasło: Naprzód! Ale dokąd? Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, dokąd prowadzi marsz, w którym wszyscy, czy tego chcemy czy nie, uczestniczymy.  W nurcie głównym zostanie zaprezentowanych siedem spektakli, w tym dwa przedstawienia światowej gwiazdy teatru, Alain Platela. Sprzedaż biletów ruszyła 5 września o godz. 15:00.

En avant, marche! reż. Alain Platel, Frank Van Laecke

W En avant, marche! Alain Platel, Frank Van Laecke i Steven Prengels sięgają do tradycji grup muzycznych, które przez dziesięciolecia były ważną częścią lokalnego życia społecznego i kulturalnego. Zespół muzyczny, klub muzyczny, orkiestra dęta stają się tutaj symbolem wspólnoty, poprzez którą opowiedzieć można uniwersalną historię ludzkiego życia. W En avant, marche! widzimy, jak członkowie małych społeczności, pomimo konfliktów, osobistych ambicji, relacji miłosnych, różnic pokoleniowych i światopoglądowych, starają się za wszelką cenę być razem i wspólnie iść naprzód.

BILETY: 14.10.2017 godz. 20, 15.10.2017 godz. 20

Więcej informacji o spektaklu: TUTAJ

Wróg ludu, reż. Jan Klata

Ibsen napisał Wroga ludu w 1882 roku, ale opisane w nim mechanizmy są zdumiewająco aktualne. W spektaklu Jana Klaty małe uzdrowiskowe miasteczko gdzieś na południu Norwegii wydaje się dziwnie bliskie. W całym swoim bałaganie i miałkości, ze wszystkimi małymi interesami jego połączonych w koterie i grupy wpływu mieszkańców, z zajadłymi konfliktami i nagłymi wybuchami euforii staje się zwierciadłem współczesnej Polski. Co trzeba zrobić, żeby dzisiaj zostać wrogiem ludu?

BILETY: SOLD OUT

Więcej informacji o spektaklu: TUTAJ

MDLSX, reż. Enrico Casagrande, Daniela Nicolò

MDLSX to one-man-show Silvii Calderoni, która opiera się o prywatne doświadczenia performerki. „Jesteś dziewczynką czy chłopcem?” – to pytanie nieustannie krąży w przedstawieniu i staje się metaforą przymusu wyboru, z którego nadal trudno się wyzwolić. W świecie rządzonym przez binarne podziały wolność w decydowaniu o własnej tożsamości, seksualności i samostanowieniu jest bardzo ograniczona. Silvia Calderoni i jej bohaterka spoglądają na mitologię grecką i teorię queer i pytają: czy mogę być po prostu sobą, nie dokonując wyboru między jedną a drugą płcią?

BILETY: SOLD OUT

Więcej informacji o spektaklu: TUTAJ

nicht schlafen, reż. Alain Platel

Punktem wyjścia dla spektaklu Alain Platel uczynił muzykę austriackiego kompozytora Gustava Mahlera. To właśnie w jej agresji i nerwowości, pasji i tęsknocie za utraconą harmonią odnalazł inspiracje do spektaklu, będącego mroczną opowieścią o naszej współczesności. Jest to radykalnie piękna opowieść o cierpieniu i śmierci, o upadku cywilizacji i próbach odbudowania relacji na gruzach dawnego świata.

BILETY: 17.10. o godz. 20:00, 18.10. o godz. 20:00

Więcej informacji o spektaklu: TUTAJ

 

Jeden gest, reż. Wojtek Ziemilski

Jeden gest jest spektaklem „o miganiu, o świecie języka migowego, który nie jest taki sam, jak świat języka francuskiego, niemieckiego czy polskiego. To świat, który inaczej funkcjonuje, ma inną zmysłowość. Dowiadujemy się czegoś nowego. Sądzę, że niewielu słyszących miało okazję z tak bliska przyglądać się osobom migającym. Mówi się, że nie wypada – więc tu wypada” – jak mówi Ziemilski. Jeden gest jest równocześnie spektaklem o komunikacji i o tym, dlaczego nie potrafimy się porozumieć.

BILETY:  Ostatnie bilety na spektakl 17.10. o godz. 20:00 i na spektakl 18.10. 0 21:30.

Więcej informacji o spektaklu: TUTAJ

Hymn do miłości, reż. Marta Górnicka

Hymn do miłości to opowieść o sprawczej sile wspólnoty. To również ważny głos w dyskusji o tym, jaką wspólnotę chcemy budować w Polsce. Pieśni zbiorowe – hymny, pieśni patriotyczne, ludowe i religijne – przeradzają się w bolesny krzyk sprzeciwu wobec kierunku, w jakim zmierza współczesna Europa, w której coraz wyraźniej dochodzą do głosu populizm, ksenofobia i nacjonalizm, a pozorne działania mające zapewnić nam bezpieczeństwo prowadzą nas do zamykania się na obcych, innych.

BILETY: SOLD OUT

Więcej informacji o spektaklu: TUTAJ

Kings of War, reż Ivo van Hove

Punktem wyjścia dla Kings of War są trzy kroniki historyczne Wiliama Szekspira: Henryk V, Henryk VI i Ryszard III. Van Hove zestawia te teksty, adaptując je, przepisując i parafrazując, aby zaprezentować widzom bardzo aktualną opowieść o zdegenerowanym świecie współczesnej polityki i przywódcach przyjmujących różne strategie w obliczu wojny. Dramaty Szekspira stają się tutaj punktem wyjścia do opowiedzenia o współczesności, do przedstawienia spisków, prowokacji i przemocy jako sposobów i efektów działania władzy.

BILETY: SOLD OUT

Więcej informacji o spektaklu: TUTAJ

Wydarzenia towarzyszące:

Makbet, reż. Agata Duda-Gracz

Szkocja XI wieku – miejsce i czas, w którym życie ludzkie nie waży wiele. Mężczyzna wart jest tyle, ile jego czyny w bitwie, kobieta – jeśli rodzi zdrowych synów. Morderstwo jest sposobem na pozbycie się wroga, ale i metodą sukcesji tronu. W cenie jest bezwzględność i odwaga, litość i zrodzone z refleksji wątpliwości będą słabością. Dlatego pierwsza zbrodnia Makbeta czyni następne koniecznymi. Uruchomiony jedną decyzją mechanizm unicestwi przecież w końcu swojego architekta, odbierając mu wcześniej spokój. W świecie, który raz spłynął krwią, nikt nie zachowa czystych rąk.

BILETY: Ostatnie miejsca! 

Więcej o spektaklu: TUTAJ

Klątwa, reż. Oliver Frljić

Spektakl „Klątwa” wykorzystuje motywy z dramatu Wyspiańskiego do stworzenia wielowątkowego krajobrazu współczesnej religijności i areligijności. W ramach teatru, rządzącego się własną hierarchią oraz często wykorzystującego mechanizm podporządkowania i upokorzenia, twórcy zastanawiają się, czy wyzbycie się lęku przed władzą, a nawet samej władzy, znajduje się w zakresie ich możliwości. Pokaz spektaklu finansowany jest ze środków pozabudżetowych. Spektakl odbędzie się tylko i wyłącznie wówczas, gdy w terminie do 5 października zostanie wyprzedany.

BILETY: TUTAJ

Więcej informacji o spektaklu: TUTAJ

 

Pracujemy nad wygospodarowaniem dodatkowych miejsc na spektaklach. Zachęcamy do sprawdzania aktualnej sytuacji na stronie.