Galeria

„Out & In C de la B” – warsztaty taneczne z Quan Bui Ngoc

  • 17 / 10 10:00
  • 18 / 10 10:00

„Out & In C de la B” – warsztaty taneczne z Quan Bui Ngoc

Alain Platel to jeden z najwybitniejszych współczesnych choreografów. Spektakle, które stworzył z założonym przez siebie zespołem les ballets C de la B zrewolucjonizowały światowy teatr tańca i nadal są punktem odniesienia dla tego, co się w nim dzieje. Dzięki obecności reżysera na 9. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog – Wrocław tancerze będą mieli okazję z bliska przyjrzeć się metodzie twórczej belgijskiego choreografa.

Dwudniowe zajęcia, oparte na improwizacjach i ćwiczeniach inspirowanych scenami z przedstawień Alaina Platela, prowadzone będą przez Quan Bui Ngoca. Uczestnicy zapoznają się z technikami tworzenia spektakli les ballets C de la B i będą mieli okazję rozwijać swoje indywidualne umiejętności taneczne. Warsztaty składać się będą z czterech dwugodzinnych sesji praktycznych. Uczestnicy spotkają się również z Alainem Platelem, który opowie o tym, jak tworzy swoje spektakle i w jaki sposób współpracuje z tancerzami.

Bezpłatne warsztaty przeznaczone są dla profesjonalistów i półprofesjonalistów posiadających doświadczenie i edukację w zakresie tańca. Maksymalna liczba uczestników: 20 osób. Aby wziąć w nich udział, należy do 30 września wypełnić formularz. Informacje o zakwalifikowaniu się podane zostaną drogą mailową do 6 października.

Festiwal Dialog – Wrocław nie pokrywa kosztów podróży i noclegów we Wrocławiu. W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem mailowym: info@dialogfestival.pl

Program warsztatów:

17.10
10.00-12.00 – I sesja (prowadzenie Quan Bui Ngoc)
14.00-16.00 – II sesja (prowadzenie Quan Bui Ngoc)
21:40-22:00 – spotkanie z Alainem Platelem (po spektaklu „nicht schlafen”, na Dużej Scenie Teatru Polskiego)

18.10
10.00-12.00 – III sesja (prowadzenie Quan Bui Ngoc)
14.00-16.00 – IV sesja (prowadzenie Quan Bui Ngoc)

ZAPISY: Zostały zakończone.

Wydarzenie towarzyszące 9. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog-Wrocław.