Galeria

Spektakl: Klątwa

reż. Oliver Frljić

AKTUALIZACJA: 

Szanowni Państwo, 
zakończyła się sprzedaż biletów na „Klątwę”. Zapraszamy na spektakl 19 października o godz. 21:00! Prosimy o obecność w teatrze minimum 60 minut przed spektaklem, wejście do teatru i sprawdzanie biletów rozpocznie się już o godz. 19:30. Osoby spóźnione nie będą wpuszczane. Kasa Impart w dniu dzisiejszym (19.10) będzie czynna do godz. 15.00.

 Regulamin uczestnictwa w spektaklu: TUTAJ

Spektakl „Klątwa” wykorzystuje motywy z dramatu Wyspiańskiego do stworzenia wielowątkowego krajobrazu współczesnej religijności i areligijności. W ramach teatru, rządzącego się własną hierarchią oraz często wykorzystującego mechanizm podporządkowania i upokorzenia, twórcy zastanawiają się, czy wyzbycie się lęku przed władzą, a nawet samej władzy, znajduje się w zakresie ich możliwości.

reżyseria: Oliver Frljić | dramaturgia: Agnieszka Jakimiak, Joanna Wichowska, Goran Injac | reżyseria światła: Jacqueline Sobiszewski | kostiumy: Sandra Dekanić | współpraca scenograficzna: Małgorzata Dzik | asystenci reżysera: Mateusz Atman, Jakub Skrzywanek
obsada: Karolina Adamczyk, Klara Bielawka, Maria Robaszkiewicz, Barbara Wysocka, Julia Wyszyńska, Jacek Beler, Arkadiusz Brykalski, Michał Czachor | inspicjent: Kuba Olszak

premiera: 18 lutego 2017

„Polski teatr po 18 lutego 2017 r. to już inny teatr. Klątwa to przedstawienie wybitne, błyskotliwe oraz w najwłaściwszym sensie tego słowa – rewolucyjne.”

Witold Mrozek, Gazeta Wyborcza

Oliver Frljić, uznany chorwacki reżyser i dramatopisarz, to przedstawiciel europejskiego teatru krytycznego, który poddaje odważnej dyskusji skomplikowane kwestie społeczno-polityczne. Polskiej publiczności znany jest z pokazów spektakli podczas Festiwali Dialog oraz Kontakt. Widzowie Dialogu mogą pamiętać jego spektakl „Przeklęty niech będzie zdrajca swej ojczyzny”, pokazywany we Wrocławiu w 2011 roku.

Spektakl przeznaczony tylko dla widzów dorosłych. Zawiera sceny odnoszące się do zachowań seksualnych i przemocy, a także tematyki religijnej, które pomimo ich satyrycznego charakteru mogą być uznane za kontrowersyjne. Wszelkie sceny przedstawione w spektaklu są odzwierciedleniem wyłącznie wizji artystycznej. W spektaklu wykorzystywane są również głośna muzyka i efekt stroboskopowy (światło pulsujące z dużą częstotliwością). Osoby wrażliwe na ten rodzaj oświetlenia prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

„Klątwa” na festiwalu Dialog – Wrocław. Warunki prezentacji spektaklu:

  • Pokaz spektaklu finansowany jest ze środków pozabudżetowych

  • Pokaz spektaklu odbędzie się tylko i wyłącznie wówczas, gdy w terminie do 5 października spektakl będzie wyprzedany

  • Jeśli w terminie do 5 października spektakl nie zostanie wyprzedany, prezentacja spektaklu zostanie odwołana, a widzowie, którzy zakupili bilety, otrzymają zwrot pieniędzy.

Nie ma możliwości rezerwacji biletów na spektakl „Klątwa”, jest możliwa jedynie sprzedaż biletów z płatnością natychmiastową. Prosimy o obecność w teatrze minimum 30 minut przed spektaklem. Osoby spóźnione nie będą wpuszczane.